سازمان رزم ایران در آغاز مرحله ی دوم عملیات رمضان
Image result for ‫حسن باقری عملیات رمضان‬‎
مرحله ی دوم عملیات رمضان در ساعات پایانی شب 25ام تیر 61 آغاز شد. قبل از اینکه به تحلیل این مرحله بنشینیم ابتدا نگاهی می اندازیم به سازمان رزم نیروی تک ور ایرانی در ابتدای مرحله ی دوم. همانطور که در فایل پی دی اف ملاحظه کردید در قسمت دوم عملیات نیروهای به نسبت کمتری مورد استفاده قرار گرفتند. نظر به اینکه نیروهای قرارگاه نصر در فاز اول عملیات به دلیل آبگرفتگی که عراق در برابر نیروهای آنها ایجاد کرد مورد استفاده قرار نگرفتند، این واحد کمترین آسیب را در مرحله ی اول عملیات دیده بود. به همین دلیل، و به دلیل اینکه فرماندهان عالی جنگ فکر می کردند که حسن باقری (خدا رحمتش کنه) توانایی فرماندهی بهتری دارد تعدادی از واحدهای قرارگاه فتح را تحت فرمان قرارگاه نصر قرار دادند و قرار شد که در مرحله ی دوم عملیات تنها قرارگاه نصر وارد عمل شده و بقیه ی قرارگاه ها در وضعیت پدافندی قرار بگیرند.
نکته ی مهم آرایش جدید این بود که نسبت به مرحله ی اول تعداد کمتری از واحدهای نیروی زمینی ارتش در عملیات شرکت کردند که بعدتر درباره ی این موضوع به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

درسهایی از رمضان؛ قسمت نهم

درسهایی از رمضان؛ قسمت هشتم

بله، سرور من! نه سرور من! البته سرور من! شما درست می فرمایید.

درسهایی از رمضان؛ قسمت هفتم

درسهایی از رمضان؛ قسمت ششم

درسهایی از رمضان؛ قسمت پنجم

داستان لباس جدید امپراطور

ی ,عملیات ,مرحله ,قرارگاه ,دوم ,اول ,مرحله ی ,دوم عملیات ,ی دوم ,قرارگاه نصر ,استفاده قرار

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

eshgnefrat بلاگی برای فایل فولدر cmatheme قـــــدیـــــــــــــــــــــــما پارک شهر parkeshahr خوشمزه ترین مزه ها دریافت گلچین جدیدتربن ها و بهترین ها سایت دانلود سرزمین فایل انفورماتیک پزشکی بلاگ فایل